روش محاسبه رادیاتور قرنیزی

روش محاسبه رادیاتور قرنیزی

روش محاسبه رادیاتور قرنیزی

در این مقاله از سایت رادیاتور قرنیزی آسا قصد داریم به شما روش محاسبه رادیاتور قرنیزی را آموزش دهیم. شرکت آسا تولید کننده انواع رادیاتور قرنیزی در کشور می باشد. همان طور که قبلا گفته شد، رادیاتور قرنیزی توانایی بالایی در انتقال حرارت و گرمایش دارد. رادیاتور قرنیزی از جمله تکنولوژی‌های بسیار جدید جهت گرمایش منازل می باشد. این سیستم گرمایشی علاوه بر ظاهری مناسب و زیبا، گرمایش محیط را به راحتی و با کمترین مصرف انرژی برآورده می­‌سازد.

روش محاسبه رادیاتور قرنیزی

کاهش مصرف انرژی رادیاتور قرنیزی

طبق محاسبات انجام گرفته توسط کارشناسان و قوانین حاکم بر مبدل های حرارتی مشخص شده است که مصرف انرژی رادیاتور قرنیزی می ­تواند تا 30 درصد از میزان مصرف رادیاتورهای متداول کمتر باشد.

دلیل کاهش مصرف انرژی رادیاتور قرنیزی

  • مجاورت سردترین هوای موجود در اتاق با تمام سطوح رادیاتور قرنیزی (زیرا سردترین لایه ی هوای موجود در اتاق در پایین ترین قسمت اتاق یعنی ارتفاع کمتر از 20 سانتی متری می باشد) و تبادل بهتر حرارت در تمامی سطوح مبدل حرارتی
  • مصرف انرژی رادیاتور قرنیزی بزرگتر شدن سطح تبادل حرارت و در نتیجه نیاز به دمای آب ورودی کمتر در رادیاتور قرنیزی نسبت به رادیاتورهای متداول

میزان مصرف انرژی رادیاتور قرنیزی

همان‌طور که می‌دانید دمای آب ورودی به رادیاتور قرنیزی خیلی بالا نیست. بنابراین رادیاتور قرنیزی می‌تواند با انرژی‌های تجدید­پذیر نظیر انرژی خورشیدی (آبگرمکن های خورشیدی) نیز کار کند. استفاده از انرژی گرمایی منابع انرژی تجدیدپذیر نظیر انرژی زمین گرمایی و… نیازمند استفاده از رادیاتورهایی با سطح حرارتی بزرگ می‌باشد. لیکن رادیاتور قرنیزی به نحوی طراحی شده است که بتواند با این منابع انرژی با بهترین راندمان کار کند.

توانایی بالا در انتقال حرارت

رادیاتور قرنیزی توانایی بالایی در انتقال حرارت و گرمایش دارد. در این سیستم پوست‌ه­ای از جنس آلومینیوم خالص جایگزین قرنیز­های مرسوم می­ شود. در‌نتیجه توزیع حرارت یکنواختی را در سراسر محیط فراهم می‌­آورد. استفاده از پره‌های آلومینیومی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع سیستم­‌ها می‌­باشد. این پره‌های آلومینیومی باعث افزایش انتقال حرارت به محیط می­ شود. به علاوه زاویه‌دار بودن قسمت فوقانی رادیاتورهای قرنیزی باعث هدایت جریان گرما در زاویه مناسب می‌شود. این شکل از جریان علاوه بر افزایش بازدهی رادیاتور، از ورود رسوب ناشی از ذرات معلق در هوا، روی دیواره ­های جانبی که معمولا به شکل دوده نمایان می‌شوند جلوگیری خواهد کرد.

شرکت صنعتی رادیاتور قرنیزی آسا

شرکت ایده طراحان گرمایش قرنیزی آسایش با برند آسا اولین تولید کننده رادیاتور قرنیزی اورجینال با طرح اختصاصی و اتصالات منحصر به فرد با تکنولوژی بروز دنیا میباشد که با تفکر و همفکری متخصصان و نخبگان ایران عزیزمان موفق به طراحی این سیستم نموده است .

ما اعتقاد داریم هیچ چیز به اندازه دانش و تجربه نمی‌تواند به انسان در راه افزایش کیفیت محصولات کمک کند. شرکت آسا با رویکردی دانش‌بنیان و با هدف تولید رادیاتورهای قرنیزی  در بازار جهانی پا به عرصه رقابت گذاشته‌است.

در کانال تلگرام آساوارم عضو شوید

امتیاز شما post
  1. امیدوارم این سیستم خوب برای همیشه جایکزین رادیاتورهای پانلی مزاحم در چیدمان منزل شود.

  2. عالی و بسیار دقیق

  3. کامل و مفید ممنون از مطالب خوب شما

  4. موفق باشيد

دیدگاهتان را بنویسید

نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید

شما می توانید از برچسب ها و ویژگی های <abbr title = "HyperText Markup Language "> HTML </ abbr> استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

طراحی سایت ، طراح وب رادیاتور قرنیزی